Promo picture display web in english display web in russian

Koncert denně od 21:00. Pá,So od 21:15

Povečeřte při koncertě...

JEDINÝ KLUB V PRAZE

ZAMĚŘENÝ NA BLUES! RODINNÝ PODNIK OD ROKU 2000

Dnes hraje:

The Simpson Trio

The Simpson Trio je soul-bluesová kapela, o které by se dalo říct, že swinguje. Blues je základem všeho a je slyšet ve všem co The Simpson Trio hrají. Její zakladatel Ryan Simpson pochází z Memphisu, kde vyrůstal a byl tak ovlivněn různými druhy hudby od blues, přes rock-a-billy, Memphiský soul až po jazz.

Luboš Andršt Blues Band

Luboš Andršt Blues Band

Česká bluesová legenda, kytarista Luboš Andršt a jeho Blues Band. 

Luboš Andršt - guitar, Pavel Razim - drums, Pavel Novák - bass, Marek Hlavica harp, vocal.

www.lubosandrst.cz

Jonathan Gaudet Hot Four

Jonathan Gaudet Hot Four

Canadian guitarist, singer and songwriter Jonathan Gaudet brings a new twist to the Blues. Three instruments, three languages, one voice. On his resonator, guitar or ukulele, in English, French or Spanish, he delivers originals and standards alike with the same high adrenaline energy. Delta Blues with a new groove.

www.jonathangaudet.com

Charlie Slavík Revue

Charlie Slavík Revue

Charlie Slavík je nejuznávanějším hráčem na foukací harmoniku v ČR. Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA.

www.charlieslavik.cz

Charlie Slavík     - foukací harmonika, zpěv  
Tomáš Vokurka  - bicí 
Jiří Maršíček      - kytara, zpěv
Adam Nohavica - baskytara, zpěv

charlieslavik.cz

Eric Stanglin and The Juke Joint Heroes

Eric Stanglin and The Juke Joint Heroes

Eric Stanglin je bluesový zpěvák a kytarista z Oklahomy. Eric je silně ovlivněn umělci jako Muddy Waters, Elmore James a Hound Dog Taylor. Kapela The Juke Joint Heroes se drží hesla "Keep it simple". Prostě a jednoduše zpátky ke kořenům opravdového blues. voc. gt. b. d.

Eric Stanglin Rhythm/Lead/Slide Guitar and Vocals, Jan Cisař Bass, Jiří Maršíček Lead/Rhythm Guitar, Jan Podzimek Drums

ericstanglin.com

Marcel Flemr Quartet

Marcel Flemr Quartet

Bluesový projekt osobitého kytaristy a zpěváka Marcela Flemra vznikl v Praze a koncertuje od října 2006. Hudebně se Marcel Flemr Band hlásí k hlubšímu odkazu - kořenům elektrického blues. Hráčský rukopis je inspirován mistry elektrické kytary jako je T-Bone Walker, Lowell Fulson, Clarence "Gatemouth" Brown, Earl Hooker, Hubert Sumlin, Magic Sam, B.B.King, ale i modernějším zvukem jako Albert Collins, Robert Cray, Jimmie Vaughan. Kapela složená ze zkušených hráčů vysoce přesahuje pouhou imitaci bluesových revivalů. Svým originálním projevem, silným bluesovým cítěním a autentickým zvukem Vás přenese tam, kde to všechno začalo... "Kytarista, který patří k nejpřesvědčivějším hvězdám mladé české bluesové generace, začal sklízet vavříny už s kapelou Buddy Wonders, již zachytilo síto Blues Aperitivu v roce 2002. Přes několik mezizastávek se Marcel Flemr „udělal pro sebe“ a dnes stojí už šest let v čele vlastního bluesbandu.

zpěv, kytara, hammond organ, bicí

www.marcelflemr.com

Dede Priest (USA, quartet) VERY SPECIAL GUEST

Dede Priest (USA, quartet) VERY SPECIAL GUEST

A super mix of Roots, Jazz, Funk, and Soul. A very versatile lady with a beautiful voice. Terribly good.  Very special guest.

dedepriest.com

Martin Ketner Band

Martin Ketner Band

Jejich repertoár vychází z bluesových kořenů. Skvělá show frontmana kytaristy a zpěváka Martin Ketnera je doplněna pulzujícím rytmem basy a bicích. Hrají písně od S.R. Vaughan, J. Hendrix, G. Moore, J. Bonamassa, K. W. Shepherd a další. Muzikanti byli dokonce i podpora na koncertě B. B. Kinga. Více na www.martinketner.com

Martin Ketner (guitar & vocals)
Miro Eagleson (bass)
LS:Freedom (bicí)

 martinketner.com

Rolling Feet band

Rolling Feet band

Kapela Rolling Feet vznikla na jaře roku 2015, avšak všichni její členové jsou zkušení muzikanti s dlouholetou praxí z různých žánrů.
Charakteristický zvuk na pomezí rock n` rollu, jump blues a rockabilly kapele dodává foukací harmonika ostříleného frontmana Jaromíra Hůly, kterého podporuje sehraná rytmika v podání Petra Krumphanzla na elektrickou kytaru, Jana Kortuse na baskytaru a Daniela Dyka na bicí. Repertoár skupiny stojí zejména na nesmrtelných hitech hvězd zlaté éry rock n` rollu, ale objevují se v něm i skladby novější, či méně známé. Rolling Feet mají moderní a energický projev, díky kterému je každé vystoupení kapely strhujícím zážitkem.

facebook.com/rollingfeetband?fref=ts

Blues Bond

Blues Bond

Kapela zpívajícího varhaníka a klavíristy Jakuba Zomera. Přijďte si poslechnout pořádné blues a funky! Písničky Raye Charlese, Eddieho 'Cleanhead' Vinsona nebo The Meters! Blues Bond Vás nabije energií!!!!!

Kapela v obsazení:

Hammond organ/zpěv - Jakub Zomer 
saxofon - Jakub Doležal 
kytara - Jirka Hokeš 
bicí - Martin Kopřiva / Tomáš Vokurka
 


JakubZomer.com

Císař Band

Císař Band

Císař band, je jazz-bluesový kvartet vynikajících mladých muzikantů. V čele stojí charismatický zpěvák a kontrabasista Jan Císař. Z počátku u něj vítězila rocková muzika a hrál mnoho let jako basový kytarista v různých kapelách. Jeho zájem o blues roznítil poslech desek Petera Greena, Johny Wintera a jiných R&B hudebníků. Tehdy se Jan rozhodl hrát téměř výhradně na kontrabas. Se svým spoluhráčem vystupoval několik let jako bluesové duo a ve trojici The Riverside band se kterou procestoval Evropu. Jeho skvělé swingování promění jakoukoliv kapelu v bluesový kotel plný páry.til poslech desek Petera Greena, Johny Wintera a jin


Honza Chalupa - bicí
Michal Wroblewski - sax
Jan Císař - zpěv, basa
Jiří Hokeš - kytara

www.cisarband.cz

Prague Connection

Prague Connection

Prague Connection - kapela složená ze zkušených harcovníků pražské klubové scény, s repertoárem plným osvědčených hitů od let 70. (B. Withers, S. Wonder) až po žhavou současnost (Jamiroquai, J. Cullum) - pro milovníky soulu, funku i rocku - vše, co jste kdy chtěli v klubu slyšet, ale báli jste si o to říct. Skupina vystupuje v obsazení: Mirka Novak (voc), Michael Nosek (ds), Filip Spálený (bass), Jakub Doležal (kb, sax).d tenor sax.

Mirka Novak
Mirka Novak je zpěvačka, skladatelka, pedagožka z České republiky. Vystudovala Západočeskou univerzitu s magisterským titulem v roce 2013.
Pravidelně navštěvuje Spojené státy americké, kde se věnuje své hudební kariéře. Navštívila „jazzovou Meccu“ v New Orleans, Austin TX, a Washington DC, kde hrála s uznávanými hudebníky ve známých hudebních sálech.

facebook.com/Prague-Connection-315199918581120/

Chance Encounter (Louisiana, Delta & Chicago blues, Country)

Chance Encounter (Louisiana, Delta & Chicago blues, Country)

Mladý kytarista a zpěvák Jan Truneček hrající melodie Louisiana, Delta & Chicago Blues, na elektrickou, akustickou a resofonickou kytaru za doprovodu Česko-Britsko-Amerického tria. Charakteristická hra Milana Trunečka (Kontrabas, Baskytara), vytříbená rytmika v podání Kamila Němce a stylová foukací harmonika ovládaná Kevinem Hawkinsem, dělá z kapely Chance Encounter nezapomenutelný hudební zážitek.

St. Johnny Band

St. Johnny Band

St.JOHNNY je jediná kapela v ČR hrající jump-blues 50tých let. St. JOHNNY (Stehlík Jan, 1975, Plzeň) založil kapelu v roce 2005, inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový pěvecký projev, stylová hra na kytaru a záliba ve starých aparátech jsou zárukou autentického bluesového zvuku jeho kapely.
V jeho repertoáru najdete jak vlastní tvorbu, tak i osvědčené bluesové standardy. St. JOHNNY vystoupil v roli předskokana bluesových legend Charlieho Musellwhitea, Lurrieho Bella, Paula Lamba, Any Popovic a dalších. Dále doprovázel amerického zpěváka a kytaristu Brenta Moyera na jeho Evropských turné. Častým hostem kapely je vynikající hráč na foukací harmoniku Charlie Slavík. Kapela vystupuje doma i v zahraničí (Rakousko, Německo, Polsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko) a vydala tři CD.
St. JOHNNY (Stehlík Jan) - vocal, guitar
bass - Wimpy
drums - Pavel Plánka

stjohnny.cz

Mr. Crow Blues Band

Mr. Crow Blues Band

Kapela hraje s hlubokou pokorou k americkým černošským hudebníkům a jejich odkazu. Repertoár se skládá ze starých černošských písní z 20. až 50. let minulého století, až po současné blues.

Ivan Vrána: zpěv, kytara, foukačka
Honza Pils: Basa
Dušan Moravec / Honza Podzimek: bicí

ivanvranablues.webnode.cz/

Jan Smigmator & Svatobor Macak Quartet

Jan Smigmator & Svatobor Macak Quartet

Jan Smigmator je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21.století s noblesou ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett!

Svatobor Macák je výborný český saxofonista Svatobor Macák v doprovodu piana, basy a bicích. Svatobor Macák je český multiinstrumentalista s bohatými zkušenosti, které nasbíral během dlouholeté kariéry v mnoha kapelách. Pro Macáka je charakteristická stylová přizpůsobivost, pohotovost, schopnost hraní v sekci i v combu. Na vytváření jeho hudebního profilu měla výrazný podíl spolupráce se zahraničními sólisty W. B. Davidsonem, T. Scottem B. Watersem.

www.smigmator.com

Out Of The Mud (GERMANY)

Out Of The Mud (GERMANY)

Mostly Blues Classics and from Muddy Waters, BB King, Elmore James, T-Bone Walker but also Eric Clapton and John Mayall are interpreted in a powerful way, sometimes very close to the original but also modern up-to-date. They have been described as traditional Blues Band playing classics from the cotton fields to Chicago.

out-of-the-mud.de

The Bladderstones

The Bladderstones

Power trio THE BLADDERSTONES spojuje tři různé osobnosti. Kytaristu, který si sotva odložil školní brašnu a zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou, veterána, co si užívá podium jako horkou vanu po dobytí severního pólu a postavou i srdcem nepřehlédnutelného bubeníka, co je nadržený na každý další úder do svého milovaného nástroje. Z jejich hry bluesových a jazzových standartů, "sixtees", pouštního funku a texaského undergroundu je cítit především radost z toho být teď a tady. Všechno ostatní jde v tu chvíli stranou.

Tomáš Frolík (kytara, zpěv) — jeden z nejtalentovanějších hráčů své generace, stipendista na London Center of Contemporary Music. Absolvoval řadu masterclass lekcí, zejména pod vedením Robbena Forda či Marcuse Millera, na scéně se dále objevuje s Jan Tengler a kapelou The System nebo 5Aces. Zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou.

Johnny Judl (baskytara, zpěv) —  je původně vystudovaný fagotista ( Pražská konzervatoř ), člen legendární Jablkoně s kterou natočil 11 CD, 1 DVD a absolvoval vystoupení různě po světě (Evropa, USA, Afrika ), studiově i koncertně spolupracoval s Už jsme doma, Ester Kočičkovou, Sestrami Steinovými, PPU atd. Má absolutní neposluch.

Michael Nosek (bicí, zpěv) — vystudoval hru na bicí nástroje na KJJ a Jazzovou interpretaci na JAMU. Stylově je velmi všestranný a působí nebo působil ve skupinách Personal Highway, eggnoise, Jana Lota, Maraca, Mario Bihary atd. S Michalem jsme jako kapela získali zase větší váhu, neboť je pro nás nemalým příNoskem.

www.bladderstones.eu

The Night Owls

The Night Owls

Allan Harris pochází z Bostonu a jeho cílem je autentický přednes bluesových standardů jak ve zpěvu, tak i ve hře na foukací harmoniku. V roce 2014 se stal frontmanem skupiny The Night Owls, složené dále z vyzrálé sólové kytary Lukáše Líznera a rytmické sekce (Zdeněk Zejda – bicí, Jan Šimáček – baskytara). V této sestavě kapela hraje elektrické blues tak, jak se sluší.

bandzone.cz/thenightowls

Csaba Csendes Quartet

Csaba Csendes Quartet

Csaba Csendes Trio feat. Elena Sonenshine je meziárodní formace jazzových hudebníků české, slovenské a maďarské hudební scény. Repertoár kapely tvoří především známé jazzové standardy, kreativně interpretované pod vlivem různých hudebních stylů (swing, blues, latin, world, pop ... ). Krásný hlas talentované zpěvačky doprovázený klavírem, kontrabasem a bicími pohladí sluch nejen milovníkům jazzové hudby.

Jakub Zomer -piano/hammond
Jan Tengler - kontrabas
Elena Sonenshine - zpěv
Csaba Csendes - bicí  

youtube.com/watch?v=E4c95EJiip0

Polka & Blues LIVE (VERY SPECIAL EUROPEAN PROJECT)

Polka & Blues LIVE (VERY SPECIAL EUROPEAN PROJECT)

International Music Project Helping Children of Refugees

Musicians from America, France and Germany get together on stage to perform the music they grew up with. From blues and country, to polka and waltz – this is a unique opportunity to see and hear twenty professional artists with a diversity of styles and national backgrounds never heard before in this combination. From places as far apart as Nashville and Philadelphia, Toulouse, Paris, and Baden-Württemberg come alphorn, electric guitar, washboard, harmonica – each a core instrument of its genre – and they are joined by many more, to create an exceptional sound experience. Four concerts will take place in Gemmingen and Prague this summer and all the proceeds will go to benefit refugee children from all over the world in the Heilbronn area. The aim is to support their integration and provide materials and lessons for cultural activities such as music and sport. The project has been set up with the help of charitable donations from companies and private persons.

polka-n-blues.com

Betty Lee & Joybox - jazz,latin,swing

Betty Lee & Joybox - jazz,latin,swing

Účastnice závěrečných kol soutěže Hlas ČeskoSlovenska Betty Lee se ve svém projevu hlásí ke stylu Norah Jones, což dokládá i písní Don't Know Why z jejího repertoáru. Jazzové standardy v jejím podání jsou opravdovou lahůdkou: In a Mellow Tone,Summertime, Mercy Mercy Mercy…
zpěv, klávesy / kytara, basa, bicí.

www.joybox.cz/en/

The Simpson Trio

The Simpson Trio

The Simpson Trio je swingující soul-bluesová kapela. Poctivý základ ukotvený v blues je patrný a všudypřítomný - ať už trio hraje písně Otise Reddinga, Van Morrisona nebo Nat King Colea. Její zakladatel, zpevák a kytarista Ryan Simpson pochází z Memphisu, kde vstřebal různé vlivy od blues, přes rock-a-billy, memphiský soul až po jazz. Toto uskupení hraje ve složení kytara, basová kytara/klávesy a bicí, na které exceluje Jan Prchal.


facebook.com/ryansimpsonguitar

Adriano Trindade Trio (speciální host BRASIL)

Adriano Trindade Trio (speciální host BRASIL)

Adriano Trindade pochází z brazilského města Porto Alegre a je jedním z nejuznávanějších současných interpretů moderní samby. Adriano, se účastnil významných festivalů v Evropě a hrál v renomovaných jazzových klubech.
Adriano Trindade, brazilian jazz musician, will be one more time in Ungelt. Is a good momment for check this samba/ jazz concert, Trindade did play 7 tours in Czech togheter Los Quemados and now show to you his trio concert. Trindade normaly play in many jazz famous places and festivals around world, Ronnie Scott (London), North Sea Jazz (Amsterdam), Munich Jazz Festival, Edinburgh Jazz Festival,Praha Jazz Festival, for example. Ungelt is perfect place for this concert. 
We wait for u.

adrianotrindade.net

Petr Zeman Jazz Band

Petr Zeman Jazz Band

Soubor,který v letošním roce oslavuje 18 leté trvání a v jehož popředí stojí jeden z předních kytaristů české jazzové scény. Petr hraje hlavně vlastní kompozice na pomezí jazzu a fusionu.

kytara, klávesy, saxofon, bas kytara, bicí

Kuhorawa Band

Kuhorawa Band

Česko-americká bluesrocková kapela kolem legendárního baskytaristy Vladimíra Gumy Kulhánka (Flamengo, Bohemia, ETC....) doplněná o další známe hudebníky české bluesové, rockové a jazzové scény Jana Holečka- zpěv +klávesy, bubeníka Pavla Razíma (Yo Yo Band, Framus 5...) a zejména amerického kytaristu Steva Walshe. Skupina představuje vedle svého repertoáru i převzaté skladby legendárních kapel přelomu šedesátých a sedmdesátých let, jako The Allman Brothers,Bad Company, Steppenwolf, nebo Blind Faith.

Adam Tvrdý Crossover Group

Adam Tvrdý Crossover Group

Skupina započala svou činnost joko trio Kytara-Hammond-Bicí se zaměřením na hudbu z nahrávek Jacka McDuffa a George Bensona z 60' let. Hamondy jsou nyní častěji vystřídány baskytarou, což A. Tvrdému ponechává více prostoru pro jeho bohaté harmonické hraní. Tato skupina kombinuje širokou škálu hudbních stylů i období a tak má v repertoáru skladby od J. McDuffa, Stinga, Led Zeppelin, Boba Berga, Lalo Schifrina a dalších. V osobitých aranžmá s virtuozními improvizacemi dostávají známé skladby novou unikátní tvář a znějí tak, jak jste je nikdy neslyšeli.

Quartet - Gt, B, D

www.adamtvrdy.com

Jakub Doležal Quartet

Jakub Doležal Quartet

Saxofonista a skladatel Jakub Doležal je sidemanem řady známých osobností pražské jazzové i rockové scény (J. Spálený, V. Mišík, O. Pivec, Los Quemados, J. Kořínek…). Svoji vlastní kapelu založil v r. 2007. Uslyšíte vlastní skladby i aranžmá známých rockových či popových písní - pokud máte rádi jazz s příměsí funku či rocku, rozhodně se nemáte čeho bát!

www.dolezalmusic.net/

The Guy Bennett Band

The Guy Bennett Band

Blues Soul and Funky RocknRoll. A band made up of members from all corners of the world, coming together in central Europe to bring their own brand of Soul.
Guy Bennett - Vocals, Keys and Gtr
Mark Nessmith - Harp and Vox
Andy Graham - Bass
Michal Danek - Drums

facebook.com/guybennettband/timeline

Los Quemados

Los Quemados

Kvartet v obsazení Tenor saxfon, baskytara, bicí, hrající fusion, tedy výživnou směs jazzu s prvky funky, latiny, afro hudby, bopu, hrající převážně vlastní skladby.....

www.losquemados.cz

Petra Studená and BIG FUN

Petra Studená and BIG FUN

BIGFUN je seskupení hudebníků působících na české profesionální scéně jak popové, rockové, tak i jazzové. Vzniklo s úmyslem hrát hudbu, která oslovuje jak posluchače, tak členy kapely. V repertoáru najdete populární skladby různých žánrů, od rhythm and blues, soulu, popu, rocku, funku, ale i vlastní podání jazzových standardů. Skupina vystupuju v kvartetu, na kytaru se střídají kytaristé Viktor Jerman a Jaroslav Friedel.

Členové skupiny:

Petra Studená - vocal
působení ve skupinách: Jasná Páka

Viktor Jerman- guitar
působení ve skupinách: Mad Finger

Jaroslav Friedl - guitar
působení ve skupinách: Dan Bárta & Illustratosphere, Hot Line

Pavel Razím - drums
působení ve skupinách: Yo-Yo Band, Michal Prokop Framus 5
Petr Zeman Quintet,Jan Kalousek, Luboš Andršt Blues Band
Limited Edition 

Zdeněk "Wimpy" Tichota -bassguitar
působení ve skupinách: Luboš Andršt Blues Band
Luboš Andršt Group
Michal Prokop Framus 5

www.bigfun.wz.cz

Lukáš Martinek Private Earthquake

Lukáš Martinek Private Earthquake

Dynamikou, ale i nepřetržitý proud čiré energie, to jsou hlavní průvodní znaky hudebního tělesa Private Earthquake, které ve své tvorbě mísí klasické blues a našlapané fusion. Trojici vedenou virtuozním kytaristou Lukášem Martinkem, který má přes svůj poměrně mladý věk na kontě koncertní i studiovou spolupráci s řadou tuzemských hvězd doplňuje rytmická sekce - bubeník Roman Vícha je v současnosti jedním z nejžádanějších bubeníků v žánru groove, pop a fusion a baskytarista Václav Vávra je talentovaným groovujícím žákem Vladimíra Gumy Kulhánka...

www.lukemartin.cz

Hanelle Blue

Hanelle  Blue

Nechte se unášet na vlnové délce Hanelle Blue. Stejně jako je modrá jednou ze základních barev barevného spektra, tvoří i blues základ mnoha hudebních stylů. Energická zpěvačka Hanka Říhová využívá všech odstínů modré. Od temně modrých songů přes světlejší odstíny soulu, tyrkysový nádech spirituálů až po azurový funk a indigo triphop. V repertoáru moderní dynamické kapely Hanelle Blue nechybí skladby Roberta Johnsona, Etty James nebo Koko Taylor, stejně jako pestré autorské písně, které vznikly na cestách po modré planetě.

Quartet - Lead. vocal, el. guitar, bass, drums.Voc, Gt, B, D 

www.hankarihova.com

Jerusalem Band

Jerusalem Band

Kapela Jerusalem, působící na českých jevištích již 20 let, se pohybuje se na pomezí gothic-rocku a popu. Již od počátku své existence se orientuje na vlastní autorskou tvorbu. Koncertní vystoupení ale prokládá, pro potěšení své i posluchačů, známými songy jí blízkých interpretů (Depeche Mode, The Cure, etc.). Výraznou melodikou, energií a nezaměnitelným soundem si získala značné množství příznivců.

www.jerusalem.cz

Svatobor Macák Quartet s hostem večera

Svatobor Macák Quartet s hostem večera

Výborný český saxofonista Svatobor Macák v doprovodu piana, basy a bicích. Svatobor Macák je český multiinstrumentalista s bohatými zkušenosti, které nasbíral během dlouholeté kariéry v mnoha kapelách. Pro Macáka je charakteristická stylová přizpůsobivost, pohotovost, schopnost hraní v sekci i v combu. Na vytváření jeho hudebního profilu měla výrazný podíl spolupráce se zahraničními sólisty W. B. Davidsonem, T. Scottem B. Watersem.
Jako překvapení vystoupí host v podobě zpěváka, či zpěvačky. (JAZZ, SWING).

March15

March15

Skupina March15 je velmi uznávaná kapela ze Švýcarska v čele s vynikajícím skladatelem a zpěvákem Felixem Klausem.
Jazz-Pop-Rock.
Obsazení:
vynikající skladatel, basista a zpěvák Felix Klaus (CH)
klávesista, kytarista a zpěvák Gabriel Wyss (CH)
kytarista Adam Tvrdý (CZ)
bubeník Martin Kopřiva (CZ)
Více na www.march15.ch

march15.ch

Monika Hoffman Joybox

Monika Hoffman Joybox

Speciální host ze Švédska.

www.monikahoffman.com/

Adriano Trindade & Los Quemados (speciální host BRASIL)

Adriano Trindade & Los Quemados (speciální host BRASIL)

ADRIANO TRINDADE (Brazílie) & LOS QUEMADOS (CZ)
Adriano Trindade pochází z brazilského města Porto Alegre a je jedním z nejuznávanějších současných interpretů moderní samby. Adriano, se účastnil významných festivalů v Evropě a hrál v renomovaných jazzových klubech.
Los Quemados je jazzový kvartet, někdy sextet, hrající fusion – tedy peprnou směs jazzu s prvky funky, latiny, afro hudby, bopu. Hrají převážně vlastní skladby. Instrumentální zdatnost, energie a celková sehranost kapely je na opravdu vysoké úrovni.

youtu.be/F8kCJRiuBXw

Eva Eminger Jazz Band (quintet)

Eva Eminger Jazz Band (quintet)

zpěvačka s neobyčejně poutavým hlasem a mimořádným žánrovým přesahem.
S jajím hlasem se nemusíte bát proplout všemi zátokami jazzové hudby v celé šíři jejího vývoje od dixielandu a swingu až po moderní kompozice.

emingerova.cz

Ivan Hajniš Blues Band feat. Lester Jackman

Ivan Hajniš Blues Band feat. Lester Jackman

IVAN HAJNIŠ BAND feat. LESTER JACKMAN (TRINIDAD TOBAGO) - BLUES
Lester Jackman was born on the islands of Trinidad and Tobago, but from his 15-years lived in the U.S., where he studied piano at the Berklee College of Music in Boston. He later returned to its roots – and calypso styles reegae and brilliantly mastered steeldrums native instrument. Currently lives in Scandinavia, where the band Bag of Rhythm composed predominantly of African-American musicians. In Malmö, also plays the drums with Ivan Hajnišem, former frontman of the legendary group The Primitives.
BAND LINE-UP: vocal, harpe, steel pans, keyboards, guitar (duo), bass, drums

http://www.youtube.com/watch?v=tzQ1N6rdHwk

Charlie Sawyer Tour 2014 (Blues)

Charlie Sawyer Tour 2014 (Blues)

Matador bluesové scény Nové Anglie se po 2 letech opět představí v Čechách s kapelou složenou z předních českých bluesmanů. Charlie Sawyer se řadí mezi přední hráče na foukací harmoniku na bluesové scéně na východním pobřeží USA.
Jeho kapela “2120 South Michigan Avenue” pojmenované podle adresy nahrávací společnosti Chess Records, která v 60. letech minulého století produkovala téměř všechny zásadní bluesové nahrávky, přiváží zvuk chicagského blues opět do Evropy.
Sestava: Charlie Sawyer – harmonika, zpěv, Jakub Zomer – Hammond organ, Martin Šulc - bicí, Jirka Hokeš – kytara.

jirihokes.com/sawyer/photos.php

IVAN HAJNIS BAND feat. Martin Frost (sax.)

IVAN HAJNIS BAND feat. Martin Frost (sax.)

Ivan Hajniš je bluesrockový zpěvák a vynikající hráč na bluesovou i chromatickou harmoniku.
Je legendou českého undergroundu šedesátých let. Byl spoluzakladatelem The Primitives Group
BAND LINE-UP: vocal, harpe, keyboards, guitar (duo), bass, drums

youtube.com/watch?v=zEzPgPFSl3U

Mr.Crow Blues Band and Christian Sauvage (F)

Christian Sauvage je francouzský fenomenální klavírista a zpěvák, hrající jazz, etno, blues, šanson. Přirovnáván bývá k Joe Zawinul. S Mr.Crow spolupracuje už více než čtvrt století, začátky byly v  Paříži v letech osmdesátých v jazzrockových vodách. Do Prahy se vrací po třech letech. Uslyšíte explozi blues, jazzu a free spirit music

musicsdecalees.com/

Blue Mood Band

Blue Mood Band

Sešli se spolu zkušení muzikanti, kteří mají rádi muziku, která se pohybuje na pomezí několika různých žánrů. Připravili jsme si pro vás několik svých autorských skladeb, ale máme v programu široký záběr oblíbených pecek od autorů jako jsou: Joe Bonamassa, Robben Ford, Buddy Guy, Eric Clapton, B.B King, Mark Knopfler, Johny Lang, Gary Moore a dalších ...


Členové

  • Jaromír Hůla - zpěv, kytara a harmonika
  • Michal Beneš - zpěv a kytara
  • Jan Marek - bicí
  • Tomáš Siegl - baskytara

bluemood.cz

Four Horses Blues Band

Four Horses Blues Band

Kapela přináší na pražská pódia skvělý hudební zážitek zajištěný pulzující rytmikou v podání Kamila Němce (bicí) a Martina Zpěváka (baskytara) s pečlivě a bohatě propracovanou hrou Jana Kysely (elektrická kytara) a srdečným zpěvem a melodickou harmonikou Jaromíra Hůly. Repertoár tvoří filmové melodie, populární jazzové a bluesové skladby, dále jazzové a swingové evergreeny.

Jaromír Hůla - leader kapely, zpěvák a hráč na foukací harmoniku začal jako muzikant sice brzy, ale s hrou na svůj nejmilovanější nástroj poměrně pozdě. A to až v pětatřiceti letech. Dnes patří k nejlepším harmonikářům v Praze. Vystupoval v řadě folkových a countryových seskupeních, pak se však přiklonil k blues, jemuž zůstává věrný dodnes. Díky této své životní lásce již vystupoval s mnoha známými osobnostmi a skupinami, jako jsou například James Harries, Stan The Man, Tandem, Hands free blues, Dan Kohout Band apod.

facebook.com/4horsesband/

Lady I Trio (blues)

Lady I Trio (blues)

Bio – Lady I Trio

Bluesová skupina „Lady I“ vznikla v roce 1995. Hlavní postavou byla a je zpěvačka a hráčka na foukací harmoniku Ivana Novotná (Lady I = Lady Ivana), v Česku známá pod přezdívkou „Eržika“. Další významnou tváří byl excelentní bluesový kytarista Milan Špaček. Skvělou rytmiku tvořil baskytarista Miroslav Vorlíček a bubeník Luboš Hnát. V této sestavě skupina úspěšně působila  téměř 15 let a koncertovala v klubech a na open air festivalech v Česku, Německu, Rakousku, Slovensku, Maďarsku i Polsku. V Čechách dělala předskokany takovým hvězdám jako  B.B.King nebo Duke Robillard. Po dlouhé těžké nemoci odešel v roce 2013 do bluesového nebe kytarista Milan Špaček a Lady I se na několik let odmlčela. Nyní se vrací „Lady Ivana “ na podia s projektem „Lady I Trio – Acoustic“, s komornějším zvukem, ale pořád plná energie!

J.J.Jazzmen

J.J.Jazzmen

Dejte si porci pravého jazzu kořeněného zkušenostmi z New Orleans!
Kapela J.J.Jazzmen hraje tradiční jazz s příchutí 21. století. Jejich suveréní a neškrobený projev je výjimečný tím, že jsou věrni neworleánské tradici, kterou ale interpretují současným způsobem. Umožňuje jim to nadprůměrná vyzrálost všech jejich sólistů, kteří jsou po technické invenční stránce opravdu vynikajícími hráči. Není divu že tato kapela byla úspěšná na festivalech po celé Evropě a také i v kolébce jazzu, v New Orleans. Směle si mohou dovolit pozvat přední neworleánské hráče jako své hosty a odehrát koncerty, na které se dlouho vzpomíná. Zvuk kapely velmi obohacuje jejich současná zpěvačka Barbora Vágnerová. Barbořino vrozené charisma a šarm, doplněné krásným altem a výborným jazzovým cítěním má vždy příznivý ohlas u publika. Poslechnout si J.J.Jazzmen s Barborou Vágnerovou je vždy potěšením.  
Jan Konopásek
(Legendární sxofonista, ex Buddy Rich Big Band, Woody Herman Big Band...)

jazzmen.hyperlink.cz

Revival Swing Band Praha

Revival Swing Band Praha

jazz 30.- 50. let - swing - boogie-woogie - světové evergreeny, melodie známé od
Armstronga, Sinatry, Fitzgeraldové, Olmerové.

www.revivalswingband.cz

Jack-In Concept (smooth jazz-electric jazz-fusion)

Jack-In Concept (smooth jazz-electric jazz-fusion)

V repertoáru v této kapely naleznete kromě vlastní tvorby i originální aranže popových, jazzových a soulových sladeb.
Bharata Rajnošek - sax, trumpet, flute
Jaroslav Friedl - guitar
Ondřej Sluka - drums
Zdeněk Wimpy Tichota - bass

Soul Sisters

Soul Sisters

Soul Sisters  je projekt zpěvačky Lucie Víškové (roz. Zemanové), díky kterému uslyšíte nejslavnější hity S. Wondera, A. Franklin a dalších interpretů v originálním podání s prvky jazzu, latin music a soulu. Kapela hraje ve složení: Lucie Víšková - zpěv, Jakub Urban - klavír, keyboards, Jakub Antl – baskytara, Ondřej Sluka - bicí. S úspěchem vystupují v jazzových klubech a festivalech v ČR.

soulsisters.cz